poniedziałek, 20 lutego 2023, 20:19

Oświadczenie klubu

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi wyłączenia oświetlenia boisk treningowych przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie, które zakłóciło zajęcia treningowe grup dziecięcych i młodzieży, Klub Sportowy Lublinianka spółka z o.o. przeprasza wszystkie dzieci, rodziców i trenerów, biorąc jednocześnie pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

Chcemy zapewnić, że podobne zdarzenia nie będą miały miejsca w przyszłości. Wszystkie nowe zobowiązania są regulowane na bieżąco. Sytuacja finansowa Klubu jest w tym momencie trudna, ale stabilna. To fundament do budowania nowej, lepszej Lublinianki – taki cel nam przyświeca.

Klub ma podpisaną niezależną umowę na dostawę energii elektrycznej używanej do oświetlenia boisk, w żaden sposób niezwiązaną z umową zawartą z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. Z o.o. W związku z tym Klub chce wyraźnie podkreślić, że MOSiR nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją.

Równocześnie chcemy złożyć wyrazy podziękowania dla MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie za wsparcie, które Klub otrzymuje od Spółki, zwłaszcza w sytuacjach trudnych i wymagających.

Chcemy podkreślić, że szkolenie dzieci i młodzieży w Klubie Sportowym Lublinianka było i będzie dla nas najwyższym priorytetem. Dołożymy wszelkich starań, aby grupy dziecięce i młodzieżowe miały pełny, niczym niezakłócony dostęp do infrastruktury treningowej, jak i najlepsze warunki do rozwoju. Chcemy rozwijać klub w oparciu o szkolenie młodzieży, w związku z czym w najbliższym czasie gra pierwszej drużyny będzie się opierała na juniorach.

W tym miejscu chcemy podziękować p. Krzysztofowi Gralewskiemu, Prezesowi Stowarzyszenia KS Lublinianka Junior, za dotychczasowa współpracę w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

Klub Sportowy Lublinianka, mimo trudnej sytuacji, z którą przyszło się mu mierzyć w ostatnich miesiącach, osiągnął poziom stabilizacji, zwłaszcza finansowej, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jesteśmy przekonani, że po wielu miesiącach kłopotów, wdrożony program naprawczy, zacznie przynosić pozytywne efekty, a klub będzie mógł w 100% skupić się na osiągnięciach sportowych, co w ostatnim czasie nie było możliwe.