piątek, 25 marca 2022, 21:16

Aleksander Żmuda piłkarzem Lublinianki!

21-letni Aleksander Żmuda (ukr. Олександр Жмуйда) został nowym zawodnikiem zielono-biało-czerwonych. Pochodzący z Ukrainy piłkarz występuje na pozycji prawego obrońcy.

Aleksander Żmuda urodził się 14 czerwca 2000 roku. Do naszej drużyny trafia z zespołu Epicentr Dunajowce (ukr. Епіцентр Дунаївці), który obecnie występuje w ukraińskiej Druhiej Lidze, odpowiedniku polskiej II ligi. W ubiegłym sezonie Epicentr po raz pierwszy awansował na szczebel centralny, kończąc rozgrywki 2020/2021 na 4. miejscu w tabeli. W jesiennych zmaganiach ligowych Aleksander zaliczył 16 występów w barwach Epicentru, w tym 13 w pełnym wymiarze czasowym, kończąc z drużyną pierwszą część sezonu na 5. miejscu.

Serdecznie witamy Aleksandra w Lublinie i życzymy wielu udanych meczów z naszą drużyną!