czwartek, 15 lipca 2021, 10:22

Dobra gra, ale zwycięstwa brak

Po sobotniej sparingowej porażce w Radomiu z tamtejszą Bronią, zawodnicy Lublinianki rozegrali pierwszy tego lata mecz towarzyski w roli gospodarza. Na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich podopieczni Roberta Chmury zremisowali 2:2 z Powiślakiem Końskowola. Wynik może być jednak dosyć mylący, bowiem „Duma Lublina” zaprezentowała się w środę z bardzo dobrej strony, a na końcowym rozstrzygnięciu zaważyła słabsza końcówka.

Pierwsza odsłona to zdecydowana przewaga Lublinianki, która za sprawą dobrze dysponowanych Karola Banachiewicza i Tomasza Brzyskiego zdominowała środek pola. Pomimo wielu dogodnych sytuacji dobra postawa zielono-biało-czerwonych została udokumentowana tylko jedną bramką. Na listę strzelców wpisał się Wiktor Makowski, który pokonał Macieja Zagórskiego mocnym strzałem sprzed pola karnego. Dla byłego napastnika młodzieżowej drużyny Oxford City było to już drugie trafienie w trakcie okresu przygotowawczego. Należy jednak oddać gościom, iż dwukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką lublinian, ale bez zarzutu spisał się Adrian Wójcicki i gospodarze zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę „Wojskowi” wyszli głównie młodzieżą, co negatywnie wpłynęło na tempo spotkania. Grę prowadzili w tym fragmencie przyjezdni, ale dobra asekuracja w wykonaniu testowanych stoperów pozwoliła utrzymywać wynik z pierwszej części spotkania. Dopiero w końcówce po dosyć przypadkowym strzale jednego z zawodników Powiślaka futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła za linię bramkową, co wychwycił asystent sędziego Ernesta Kamińskiego. Lublinianka kilka minut później odpowiedziała za sprawą Jakuba Wadowskiego, który z bliskiej odległości wykończył płaskie dogranie Cezarego Kabały z lewej strony. Ostatnie słowo należało jednak do gości i w doliczonym czasie gry jeden z zawodników testowanych wyrównał stan meczu po stałym fragmencie gry.

Na koniec warto wspomnieć o sytuacji kadrowej Lublinianki. W środę testowano siedmiu nowych graczy, z których część jest już dogadana z klubem i w najbliższych dniach zostaną ogłoszeni, jako nowe nabytki „Dumy Lublina”. Z dużą dozą pewności można zatem stwierdzić, iż selekcja zawodników na rundę jesienną sezonu 2021/2022 jest już w zasadzie zakończona. Kolejny sparing Brzyski i spółka zagrają w najbliższą sobotę o 10:15 z Chełmianką na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich.

 
Sparing | 14 lipca 2021, godz. 18:15, Stadion MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie
KS Lublinianka – Powiślak Końskowola 2:2 (1:0)
Makowski 29′, Wadowski 83′ – zawodnik testowany 73′, zawodnik testowany 90′

 
KS Lublinianka: Wójcicki (46′ Krajewski) – Rasiński (55′ zawodnik testowany), Atcha (46′ zawodnik testowany), Ptaszyński (46′ zawodnik testowany), zawodnik testowany – zawodnik testowany (46′ Jakimiński), Banachiewicz (46′ Kabała), Brzyski (70′ Banachiewicz), Miśkiewicz (46′ zawodnik testowany) – zawodnik testowany (46′ Wadowski), Makowski (46′ Rybak)

Trener: Robert Chmura

Powiślak: Zagórski – zawodnik testowany, Łuczkowski, zawodnik testowany – Lisiewicz, zawodnik testowany, Kędra, zawodnik, testowany – Pryliński, zawodnik testowany, Gil. Grali także: Kabasa, Kopczyński, Kobus, Olszewski, Nowak oraz sześciu zawodników testowanych

Trener: Radosław Muszyński

Sędziował: Ernest Kamiński (Lublin)