sobota, 9 marca 2024, 08:00

Raport z przygotowań cz. 7

Okres przygotowawczy za nami, Drużyna Seniorów już za tydzień zagra pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej. Na ostatnim etapie przygotowań zespół rozegrał ostatnie dwa sparingi oraz rozpoczął adaptacje do boiska naturalnego.

W dwóch ostatnich mikrocyklach zespół rozpoczął adaptację do boiska naturalnego korzystając m.in z boisk: przy ul. Leszczyńskiego, w Strzyżewicach oraz obiektu w Zakrzówku, gdzie rozegrany został sparing z Kryształem Werbkowice. Dodatkowo drużyna Marcina Zająca skorzystała z zaproszenia Ruchu Ryki i rozegrała wyjazdowy mecz kontrolny z 5. zespołem Ligi Okręgowej.

Ruch Ryki 1-1 KS Lublinianka
Bramka: Szymecki

Skład: Szydłowski (60 Błażucki) – Kołacz, Zawodnik testowany (45′ Oroń), Szostak, Gawroński, Wójtowicz, Knapp (70 K. Wadowski), Zając, Szymecki, Neckar (70 Jagodziński), J. Wadowski.

Trener Marcin Zając po meczu z Ruchem Ryki dla Dziennika Wschodniego:

Zależało nam na tym, żeby zobaczyć, na kogo możemy liczyć w pełnym wymiarze czasowym. Fajnie, że udało się znaleźć rywala. Sam mecz, do momentu strzelenia bramki wyglądał naprawdę nieźle. Narzuciliśmy wysoką intensywność, odbieraliśmy piłki na połowie przeciwnika i były sytuacje. Błąd indywidualny spowodował, że w niegroźnej sytuacji sprokurowaliśmy rzut karny i rywale jeszcze przed przerwą wyrównali. W drugiej połowie zmarnowaliśmy dwie sytuacje sam na sam i karnego. Trzeba jednak przyznać, że mogliśmy też stracić gola. Dobrze w bramce spisał się Marcin Szydłowski.


KS Lublinianka 2-1 Kryształ Werbkowice
Bramki: Milcz, Giletycz

Skład: Wójcicki – Misiurek, Zbiciak, Kanarek, Giletycz, Duda, Poleszak (70′ Czułowski), Skrzypek, Skrzycki, Pacek, Milcz.

Trener Marcin Zając po meczu z Kryształem Werbkowice:

Uważam, że mecz z Kryształem był dobrym zamknięciem naszych przygotowań. Zagraliśmy na niezłym, jak na ten czas, boisku z solidnym ligowcem i trzeba powiedzieć, że byliśmy drużyną lepszą, kontrolując przebieg spotkania, dyktując tempo gry i stwarzając sytuację. Możemy być zadowoleni ze sposobu w jaki broniliśmy bo często udawało nam się odbierać piłkę na połowie przeciwnika, a w momentach gdy schodziliśmy do obrony niskiej przeciwnik miał problem, żeby wejść z piłką między nasze linie. Poza dosyć niefortunnie straconą bramką, przeciwnik oddał jeden groźny strzał po stałym fragmencie gry.
Co do naszej gry ofensywnej to na pewno dobrze, że pomimo gry na boisku naturalnym nadal potrafiliśmy w sposób kontrolowany prowadzić atak i stwarzać sytuacje. Nie licząc dwóch bramek z pozycji spalonej i strzału Jarka w poprzeczkę to mieliśmy jeszcze 2-3 dobre okazje do strzelenia gola.
Z punktu widzenia realizacji planu na ten okres przygotowawczy to był bardzo udany okres i czujemy się gotowi do ligi. Tydzień przed startem rozgrywek nie gramy już gry kontrolnej i skupiamy się na przygotowaniu bezpośredni do starcia z Cisowianką.

Bilans meczów sparingowych: 4-3-1

KS Lublinianka 0-2 Świdniczanka Świdnik
KS Lublinianka 5-0 POM-Iskra Piotrowice
KS Lublinianka 3-3 Górnik II Łęczna
KS Lublinianka 3-0 Gryf Gmina Zamość
KS Lublinianka 1-1 Granit Bychawa
KS Lublinianka 1-0 Opolanin Opole Lubelskie
Ruch Ryki 1-1 KS Lublinianka
KS Lublinianka 2-1 Kryształ Werbkowice

Lublinianka rundę wiosenną rozpocznie meczem na własnym stadionie. Spotkanie z Cisowianką Drzewce w ramach 18. kolejki Hummel IV ligi już w sobotę 16 marca, o godz. 14:00.