wtorek, 27 lutego 2024, 15:02

Raport z przygotowań cz. 6

FOT. MACIEJ KACZANOWSKI / DZIENNIK WSCHODNI

Nasza drużyna ma za sobą kolejny tydzień przygotowań, więc jest też kolejna część raportu. Zawodnicy Marcina Zająca rozegrali szósty sparing, trzeci wygrany i tym samym 5 kolejny bez porażki.

Dobrą informacją jest to, że do treningów wrócili Fabian Gawroński oraz Jakub Zając, a z dolegliwościami zdrowotnymi poradził sobie również Jakub Oroń. Na liście kontuzjowanych pozostaje nadal Arkadiusz Janczarek, za to Jakub Drąg i Hubert Gorecki są na zaawansowanym etapie rehabilitacji i zbliża się termin powrotu zwłaszcza tego drugiego. W sparingu z Opolaninem Opole Lubelskie nie uczestniczył Przemek Kanarek i Mikołaj Szymecki, ale już od poniedziałku wznowili treningi z drużyną z pełnym obciążeniem.

KS Lublinianka 1:0 Opolanin Opole Lubelskie
Bramka: Poleszak

Skład: Wójciki- Giletycz, Zbiciak, Duda, Misiurek- Wójtowicz, Skrzypek, Poleszak- Pacek, Milcz, Skrzycki oraz Szydłowski, Kołacz, Gawroński, Zając, Knapp, Neckar, Jagodziński, Wadowski Jakub.

Trener Wiktor Bogusz po meczu z Opolaninem:

W wielu elementach nasza gra była bardzo dobra. Graliśmy odpowiedzialnie i skutecznie w obronie, na tyle, że solidny ligowiec nie stworzył sobie jakiejkolwiek sytuacji. Jako drużyna dobrze rozumiemy pressing i w tym meczu byliśmy też bardzo dobrze przygotowani na stratę piłki. W ataku mieliśmy wiele dobrych momentów i potrafiliśmy wchodzić w pole karne przeciwnika oraz stwarzać dobre sytuacje. Na pewno chcielibyśmy więcej skuteczności i w kilku momentach lepszych wyborów. To wymaga jeszcze poprawy i na pewno zwrócimy na to dużą uwagę. Dużym plusem jest również postęp w realizacji stałych fragmentów gry pod jedną i drugą bramką.
Zostało nam 3 tygodnie i teraz najważniejsze żebyśmy dopięli ostatnie rzeczy w naszej grze i przede wszystkim przystosowali się do gry na naturalnym boisku. Dlatego tez w sobotę zagramy dwa sparingi, po to żeby każdy zawodnik w dłuższym wymiarze mógł zagrać na naturalnym boisku.

W sobotę 2 marca nasz drużyna zagra dwa sparingi: najpierw o 10:00 w Rykach z miejscowym Ruchem, a o 14:30 w Zakrzówku z Krzyształem Werbkowice.