poniedziałek, 19 lutego 2024, 23:32

Raport z przygotowań cz. 5

Piąta część naszego raportu i piąty transfer Lublinianki w tym okienku transferowym. Poza tym to był standardowy tydzień treningu oraz kolejny mecz kontrolny.

Piotr Pacek na zasadzie transferu definitywnego trafia do naszego zespołu z Kryształu Werbkowice. W przeszłości Piotrek reprezentował barwy m. in. Świdniczanki Świdnik oraz Górnika Łęczna, w którym w 2017 r. zaliczył 4 występy na zapleczu ekstraklasy. Piotrek wzmacnia ofensywną linię naszego zespołu, a w meczu z Granitem Bychawa zaliczył pierwsze 30 minut w barwach Dumy Lublina. Witamy w klubie!

Trener Marcin Zając ostatecznie zrezygnował z pozyskania sympatycznego Augusto, który zaliczył obiecujący występ przeciwko Gryfowi Gmina Zamość. Tym samym wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do zamknięcia kadry pierwszego zespołu.

KS Lublinianka 1-1 Granit Bychawa
Bramka: Bartłomiej Poleszak

Skład: Wójcicki – Kołacz, Duda, Zbiciak, Giletycz, Wójtowicz, Poleszak, Skrzypek, Szymecki, Skrzycki, Milcz oraz Misiurek, Knapp, zawodnik testowany, Pacek, Neckar, J. Wadowski.

Trener Marcin Zając po meczu z Granitem Bychawa:

Bardzo cieszymy się, że dołącza do nas Piotrek bo to kolejny transfer, który idealnie wpisuje się w charakterystykę zawodnika, którego potrzebowaliśmy. To ofensywnie usposobiony zawodnik z doświadczeniem w tej lidze, który daje regularne liczby w postaci asyst i bramek. Bardzo na niego liczymy.
Co do samego meczu to mimo wszystko należy naszą grę ocenić pozytywnie. Musimy takie meczy wgrywać, biorąc pod uwagę, że po analizie wiemy, że w samej drugiej połowie mieliśmy 6-7 bardzo dobrych okazji do strzelania bramki. Liczba stworzonych sytuacji wzięła się z dobrych zachowań w budowaniu ataku i po odbiorze piłki. Poza skutecznością po tym meczu musimy zwrócić uwagę na odpowiedzialność za piłkę oraz gotowość na jej stratę. Trzeba powiedzieć, że Granit może być naprawdę groźną drużyną w ataku szybkim i parę razy pokazał to w tym meczu.

Kolejny mecz kontrolny odbędzie się w niedzielę 25 lutego o godz. 12:00 na boisku sztucznym Areny Lublin. Przeciwnikiem będzie Opolanin Opole Lubelskie.