niedziela, 11 lutego 2024, 18:40

Raport z przygotowań cz. 4

Do pierwszej wiosennej kolejki pozostało niecałe 5 tygodni, a to oznacza, że mamy za sobą połowę przygotowań do rundy wiosennej w IV lidze. Minął kolejny tydzień pracy zakończony udanym meczem kontrolnym, a dodatkowo potwierdzić można kolejny transfer.

Na zasadzie transferu definitywnego do naszego Klubu trafi Bartłomiej Poleszak. Poleś ostatnią rundę spędził w Stali Kraśnik, a wcześniej jego klubem była Avia Świdnik. Bartek najlepiej czuje się w środku pola, a swoje ofensywne możliwości pokazał w niedzielnym sparingu otwierając wynik spotkania.

Drużyna standardowo zaliczyła trening z Trenerem Midzierskim w Fabryce Ogólnego Rozwoju oraz trenowała na boisku sztucznym Areny Lublin. Fabian Gawroński wrócił do treningów z drużyną, ale nie na pełnej intensywności. Urazy nie pozwoliły na występ w meczu z Gryfem Jakubowi Zającowi i Arkadiuszowi Janczarkowi, za to w treningu na pełnej intensywności od nowego tygodnia uczestniczył będzie kolejny zawodnik, który trafi do Dumy Lublina w tym okienku transferowym, a na boisku zobaczymy go zapewne już w meczu kontrolnym z Granitem Bychawa.

Warto dodać, że w dwóch jednostkach oraz meczu sparingowym uczestniczył Augusto Canfom, zawodnik z Gwinei-Bissau. Augusto urodził się w 2005 roku, a ostatnie dwa lata spędził w Senegalu. W meczu z Gryfem rozegrał 45 minut i strzelił bramkę na 3-0.

KS Lublinianka 3:0 Gryf Gmina Zamość
Bramki: Poleszak, Knapp (k.), Augusto Canfom

Skład: Wójciki- Giletycz, Zbiciak, Kanarek, Misiurek- Duda, Skrzypek, Poleszak- Szymecki, Milcz, Skrzycki oraz Wójtowicz, Kołacz, Knapp, Augusto, Neckar, Wadowski Jakub, Oroń, Wadowski Kacper.

Trener Marcin Zając po meczu z Gryfem Gmina Zamość:

Widać progres w działaniach z piłką, były fragmenty, w których cierpliwie budowaliśmy nasze ataki na połowie przeciwnika i dobrze rozpoznawaliśmy moment, w których powinniśmy przenosić piłkę wyżej. Cieszy to tym bardziej, ponieważ jest to rzecz, nad którą ostatnio dużo pracujemy. Kontrolowaliśmy mecz od początku do końca, poprzez gotowość i reakcję na stratę piłki, ale też intensywność i umiejętność utrzymania pressingu. Do stworzenia jeszcze większej liczby sytuacji potrzebujemy lepszej precyzji oraz wyborów pod bramką przeciwnika i nad tym na pewno jeszcze będziemy pracować.
Cieszy nas obecność w drużynie Bartka bo to zawodnik, który daje nam dużo możliwości w ofensywie, co zresztą pokazał w sparingu strzelając bramkę. Pozytywnie kończymy ten tydzień bo każde zwycięstwo buduje, a szczególnie wtedy gdy przeciwnikiem jest ligowy rywal.

Kolejny sparing zostanie rozegrany w niedzielę 18 lutego, o godz. 18:00 z Granitem Bychawa, na boisku sztucznym Areny Lublin.