niedziela, 28 stycznia 2024, 17:04

Raport z przygotowań cz. 2

Za nami kolejny tydzień przygotowań, w którym nasza drużyna rozegrała dwa pierwsze mecze sparingowe. W środę przeciwnikiem była III-ligowa Świdniczanka, a w niedzielę drużyna z Ligi Okręgowej- POM-Iskra Piotrowice.

Poza grami kontrolnymi Drużyna Seniorów odbyła 3 treningi na boisku. Na mniejszej intensywności, wracając do pełni zdrowia, trenowali Jakub Oroń, Jakub Zając oraz zawodnik, który trafi do Lublinianki w zimowym okienku transferowym. W treningach nadal nie uczestniczył Kamil Błażucki. Dodatkowo uraz w tym tygodniu wykluczył Fabiana Gawrońskiego. Kolejny tydzień treningów z Drużyną Seniorów ma za sobą Szymon Pacek z rocznika 2007, a niedzielny sparing był dla niego podsumowaniem tego okresu.


Kadra pierwszego zespołu jest bliska ostatecznego zamknięcia i stanie się to zapewne już na początku lutego, gdy otwarte zostanie okienko transferowe. Na ten moment z drużyną trenuje 5 zawodników, którzy mają wzmocnić zespół. W tym miejscu warto również wspomnieć o tych zawodnikach, którzy nie zagrają w Lubliniance w rundzie wiosennej. Decyzją własną lub sztabu drużynę opuścili: Jakub Baran, Kamil Szabłowski, Tomasz Kłos, Szymon Zabłotny, Jarosław Mazur oraz Krystian Książek. Wszystkim dziękujemy za grę w zielono-biało-czerwonych barwach i życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku.


KS Lublinianka 0-2 Świdniczanka Świdnik

Skład
I połowa: Wójcicki – Misiurek, Zaw. testowany, Zbiciak, Giletycz – Skrzypek, Zaw. testowany, Knapp – Zaw. testowany, Zaw. testowany, Skrzycki.
II połowa: Wójcicki – Szymecki, Duda, Wójtowicz, Giletycz – Żmuda, Jagodziński, Kołacz – Zaw. testowany, Wadowski J, Janczarek.

Trener Marcin Zając po meczu ze Świdniczanką:

Warto zaznaczyć, że intensywność i tempo gry były naprawdę wysokie. To potwierdza, że zespół potrafi radzić sobie w wymagających warunkach. Były również momenty, w których zdołaliśmy utrzymać się przy piłce przez dłuższy czas, co pokazuje, że mamy umiejętności aby kontrolować grę.
Obszarem, który wymaga dalszej pracy jest szczególnie potrzeba poprawy naszej gry w budowaniu akcji pod polem karnym przeciwnika. W niektórych momentach brakowało nam precyzji i zrozumienia, co sprawiło, że traciliśmy szanse na skuteczne zagrożenie bramce przeciwnika.
Jeśli chodzi o grę w defensywie, to trzeba przyznać, że solidnie wyglądaliśmy w obronie wysokiej. Drużyna była punktualna w doskoku do przeciwnika, kilka razy udało nam się odebrać piłkę na połowie przeciwnika. Natomiast nie ustrzegliśmy się błędów przy stałym fragmencie gry po którym straciliśmy bramkę, oraz kilka razy mogliśmy zachować się lepiej jeśli chodzi o obronę niską i pressing na zawodnika z piłką.
Uważam, że mecz z takim zespołem jak Świdniczanka to wartościowa lekcja, która pomogła wyciągnąć wiele wniosków z naszej gry.

KS Lublinianka 5-0 POM-Iskra Piotrowice
Bramki: Zaw. testowany (k.), Zaw. testowany, Wadowski, Skrzypek, Szymecki (k.)

Skład
I połowa: Wójcicki- Kołacz, Zaw. testowany, Wójtowicz, Giletycz- Duda, Zaw. testowany, Pacek- Janczarek, Zaw. testowany, Szymecki
II połowa: Szydłowski- Kołacz (Szymecki), Zbiciak, Żmuda, Misiurek- Wójtowicz (Duda) Skrzypek, Czułowski- Zaw. testowany, Wadowski J., Skrzycki.

Trener Wiktor Bogusz po meczu z POMem:


To był zupełnie inny mecz niż w środę. Ze Świdniczanką potrafiliśmy dostosować się do wysokiego tempa meczu i pod tym względem wyglądaliśmy dobrze. W meczu z POMem to my powinniśmy wyznaczyć intensywność i mieliśmy z tym problem, głównie w pierwszej połowie. Musimy wymagać od siebie więcej w tej kwestii, ale też bierzemy pod uwagę to jak trenujemy w ostatnim czasie i zawodnicy mogą czuć się trochę zmęczeni.
Poza tym podobnie jak w meczu ze Świdniczanką dobrze byliśmy zorganizowani w obronie. Nadal musimy szukać więcej kultury gry, spokoju i dokładności w ataku. Warto jednak powiedzieć, że kilkakrotnie dobrze zachowywaliśmy się pod bramką przeciwnika czy to po odbiorze piłki, czy to po ataku pozycyjnym i dzięki temu stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, a część z nich zamienialiśmy na gole.

Kolejny sparing rozegrany zostanie w sobotę 3 lutego o godz. 12 na boisku sztucznym Areny Lublin. Przeciwnikiem Dumy Lublina będzie Górnik II Łęczna.