niedziela, 21 stycznia 2024, 17:46

Raport z przygotowań cz. 1

Drużyna Seniorów 10 stycznia wróciła do treningów po przerwie zimowej i ma za sobą już 9 jednostek treningowych. Do tej pory w zajęciach uczestniczyło 30 zawodników.

Podopieczni Marcina Zająca rozpoczęli przygotowania od spotkania organizacyjnego, na którym obecny był Prezes Klubu Tomasz Grodzki. Zawodnicy otrzymali dokładny plan przygotowań i tego samego dnia odbyli trening na boisku sztucznym Areny Lublin. Na ten moment odbyły się również dwie jednostki w Fabryce Ogólnego Rozwoju, gdzie zawodnicy pracują nad motoryką z Trenerem Tomaszem Midzierskim.

Do treningów z drużyną wrócili po dłuższej przerwie Patryk Knapp oraz Przemysław Zbiciak – obaj zawodnicy przez urazy opuścili znaczną część rundy jesiennej, ale już są zdrowi i trenują z pełnymi obciążeniami. Nadal kontuzje stawowe leczą Hubert Gorecki oraz Jakub Drąg, a drobne urazy wykluczyły Kamila Błażuckiego oraz Jakuba Oronia z pierwszego etapu przygotowań.

Jak początek przygotowań ocenia Trener Marcin Zając?

Mamy za sobą dwanaście dni, podczas których głównie pracowaliśmy nad fazą bronienia i przejściem do ataku po odbiorze. Dzięki wykonaniu przez zawodników planów biegowych i siłowych w okresie przejściowym to już od trzeciej jednostki mogliśmy wejść na wysoką intensywność. Cieszymy się, że to co zaplanowaliśmy w tym pierwszym okresie to udało nam się zrealizować.
Dobrą informacją jest powrót po kontuzjach Przemka i Patryka, bo napewno dużo mogą dać drużynie w rundzie wiosennej. Dodatkowo od początku przygotowań są z nami nasi wychowankowie – Eryk Szostak i Szymon Pacek. To zawodnicy, którzy wyróżniają się w swoich rocznikach i dobrze wyglądali w tym pierwszy okresie przygotowań.
Jeśli chodzi o ruchy kadrowe to już decyzje zostały podjęte, wiemy kto opuści drużynę i niebawem będziemy mogli o tym poinformować. Do naszego zespołu dołączą nowi zawodnicy i wszystko wskazuje na to, że uda się załatwić formalności tak, aby 3 z nich mogło zagrać w środowym meczu.
W pierwszym sparingu zmierzymy się z mocną, dobrze zorganizowaną drużyną i to bardzo dobrze bo od początku musimy wejść na najwyższy poziom. Wiemy, że czeka nas wymagająca runda i chcemy się jak najlepiej do niej przygotować
.

Lublinianka w najbliższą środę o 15:30 na boisku sztucznym Areny Lublin rozegra pierwszy zimowy mecz kontrolny. Rywalem Wojskowych będzie 12. drużyna III ligi gr. IV – Świdniczanka Świdnik.