poniedziałek, 23 października 2023, 13:49

Kroki w rozwoju naszej młodzieży

Zawodnicy naszej Akademii zostali w ostatnim czasie wyróżnieni powołaniami do kadr Województwa Lubelskiego. Co więcej za drużyny występujące w ramach LZPN odpowiadają trenerzy naszego klubu.

Zawodnicy Lublinianki z rocznika 2010 przebywali na zgrupowaniach reprezentacji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Jan Guzy, Bartosz Pastuszak i Bolesław Stachyra znaleźli się w 18-osobowej kadrze U-14 na mecz na obiektach treningowych Legii Warszawa w Książenicach. W sztabie szkoleniowym reprezentacji jest trener naszego klubu- Rafał Kabasa.

Z kolei zawodnicy z rocznika 2011 – Piotr Osobiński i Wojciech Kot wraz z reprezentacją Lubelszczyzny U-13 uczestniczyli w Zgrupowaniu Makroregionalnym Kadr Wojewódzkich w ramach Jesiennej Akademii Młodych Orłów w Siedlcach. W ramach zgrupowania rozegrali 3 mecze z kadrami z województw mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego, odbyli treningi pod opieką trenerów PZPN oraz przeszli szereg testów motorycznych. Trenerem reprezentacji województwa lubelskiego U-13 jest szkoleniowiec naszego Klubu – Rafał Górski.

Naszym zawodnikom oraz trenerom gratulujemy, a jako klub zamierzamy dołożyć starań, żeby informacje o postępach naszych wychowanków były jak najczęstsze!