sobota, 16 lipca 2022, 13:57

Strzelanina w Niemcach

Patryk Malec w walce o piłkę.

W pierwszym letnim sparingu piłkarze Lublinianki zmierzyli się ze Świdniczanką. Na boisku w Niemcach podopieczni trenera Roberta Chmury zaprezentowali się z dobrej strony, tocząc zacięty bój ze świdnickim czwartoligowcem.

Do 70 minuty zielono-biało-czerwoni prowadzili 3:0. Przed przerwą po dośrodkowaniu Grzegorza Fularskiego celną główką popisał się Michał Paluch nie dając szans Pawłowi Sosze na skuteczną obronę. Całą akcję napędził Tomasz Brzyski, który uruchomił wrzutem z autu szybką akcję na 2:0. Wzdłuż linii bocznej popędził Wiktor Makowski i świetnie obsłużył w polu karnym Palucha. Ten na raty pokonał Kacpra Gosika. Kilka chwil później sprzed pola karnego precyzyjnie w długi róg przymierzył Karol Kalita. Końcowe fragmenty test-meczu należały jednak do rywali, którzy w tym fragmencie gry zdołali strzelić 4 gole i rozstrzygnąć zawody na swoją korzyść. W naszej drużynie zobaczyliśmy dzisiaj czterech z pięciu testowanych graczy (jeden z zawodników zgłosił drobny uraz podczas rozgrzewki).

Lublinianka – Świdniczanka 3:4 (1:0)
Paluch 36, 53, Kalita 69 – zawodnicy testowani 70, 74, 87, 89

Lublinianka: zawodnik testowany I (46 Krajewski) – Futa, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Niegowski (70 Szczepaniak) – zawodnik testowany IV (46 Makowski), Chodziutko, Fularski (65 Kalita), Brzyski (70 zawodnik testowany IV), Kalita (46 Malec) – Paluch.