sobota, 5 lutego 2022, 15:00

Lublinianka partnerem Górnika Łęczna

Prezes Fundacji Akademia Sportu Górnik Łęczna Maciej Grzywa, Prezes Zarządu Lublinianki Patryk Al-Swaiti oraz Prezes Zarządu Górnika Łęczna Piotr Sadczuk (fot. Górnik Łęczna)

Klub Sportowy Lublinianka został partnerem Górnika Łęczna. Kluby podpisały umowę o współpracy, która da szansę rozwoju najlepszym młodym zawodnikom z regionu.

Rozwój klubowej Akademii jest dla nas jednym z priorytetów. Cieszymy się, że do grona partnerów sportowych dołącza do nas klub ze 100-letnią tradycją. Współpraca z Lublinianką to dla nas okazja na jeszcze większy przegląd uzdolnionych zawodników z Lublina i okolic – powiedział Piotr Sadczuk, Prezes Zarządu Górnika Łęczna.

Najbardziej utalentowani zawodnicy z KS Lublinianki dostaną szansę trenowania i gry w Akademii Górnika Łęczna, a trenerzy skorzystają z możliwości rozwoju indywidualnego. Kluby współpracować będą również na poziomie organizacyjnym i marketingowym.

Cieszymy się z kolejnej umowy Partnerskiej, tym bardziej, że została ona podpisana z bardzo zacnym klubem, który ma ogromne aspiracje do bycia lepszym i ciągłego rozwoju. Podobnie zresztą jak my. Jako klub Ekstraklasy mający Akademię odznaczoną złotym Certyfikatem, a także bardzo dobrze funkcjonującą Szkołę Mistrzostwa Sportowego chętnie się podzielimy naszą wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Równie dobrze możemy się czegoś nauczyć od naszego Partnera, bo przecież każdy ma swoje doświadczenia i patrzy na pewne rzeczy z innego punktu. W związku z tym współpraca takich podmiotów z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla obu stron.

Górnik Łęczna jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich na Lubelszczyźnie. Założony w 1979 roku klub spędził 8 sezonów w Ekstraklasie. W sezonie 2000/2001 zielono-czarni dotarli do ćwierćfinału Pucharu Polski, a 6 lat później do półfinału Pucharu Ligi Polskiej. W obecnym sezonie zespół z Łęcznej jest jedynym przedstawicielem województwa lubelskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Mając na uwadze rozwój młodych zawodników Lublinianki podjęliśmy współpracę z Górnikiem Łęczna. Od teraz będziemy współpracować w obszarze szkoleniowo-sportowym, organizacyjnym oraz marketingowym. Nawiązanie współpracy cieszy podwójnie, ponieważ każda ze stron może nauczyć się czegoś od siebie – mówi prezes Lublinianki, Patryk Al-Swaiti.

Partnerstwo z Górnikiem to przede wszystkim zintegrowany model gry i system szkolenia, a więc ogromne wsparcie dla nas w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży. Umowa obejmuje także inne płaszczyzny, które stopniowo będziemy wdrażać. Dziękujemy za okazane zaufanie i liczymy na owocną współpracę – dodaje Al-Swaiti.

Moment podpisania umowy (fot. Górnik Łęczna)