sobota, 24 lipca 2021, 18:51

Efektowna wygrana w sparingu z rezerwami Motoru

Cztery bramki w meczu z Motorem II Lublin zdobył Michał Paluch (fot. KS Lublinianka)

Kolejny mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym przyniósł Lubliniance wysokie zwycięstwo 9:2. W sobotni poranek zielono-biało-czerwoni rywalizowali z rezerwami lubelskiego Motoru.

Wynik może być nieco mylący. Po pierwsze w tym samym czasie pierwszy zespół Motoru rozgrywał swój sparing z Legią II Warszawa, przez co „dwójka” nie mogła sięgnąć po posiłki w postaci bardziej doświadczonych piłkarzy. Po drugie młodzież żółto-biało-niebieskich z początku spisywała się nieźle, ale nie potrafiła przekuć tego w efekt bramkowy. Gdy Lublinianka otworzyła wynik, worek rozwiązał się na dobre.
Królem polowania został Michał Paluch. Były piłkarz m.in. Motoru ustrzelił aż cztery gole. Był najjaśniejszą postacią w ofensywie Dumy Lublina, ale na słowa pochwały zasługują praktycznie wszyscy piłkarze, łącznie z testowanymi. Najbliższe dni powinny przynieść finalne decyzje co do kształtu kadry na jesień 2021. Do startu ligi już tylko dwa tygodnie. Po dzisiejszym starciu można z optymizmem patrzeć w niedaleką, ligową przyszłość.

 
Sparing | 24 lipca 2021, godz. 10:00, boisko przy Politechnice Lubelskiej
KS Lublinianka – Motor II Lublin 9:2 (4:0)
Bramki dla Lublinianki: Paluch 16′, 27′, 77′, 80′, Miśkiewicz 35′, zawodnik testowany III 42′, zawodnik testowany IV 46′, Fularski 70′, Wadowski 88′

 
KS Lublinianka: Wójcicki (46 Krajewski) – Rasiński (46 Jakimiński), zawodnik testowany I, Ptaszyński (70 zawodnik testowany II), zawodnik testowany II (66 Rasiński) – Miśkiewicz (46 Rybak), Fularski, Brzyski (70 zawodnik testowany III), zawodnik testowany III (46 zawodnik testowany IV) – Makowski (70 Paluch), Paluch (46 Wadowski)

Trener: Robert Chmura

Sędziował: Piotr Kachniarz (Lublin)